aplikator etykiet

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Zaawansowane technologie

Dzięki zastosowaniu inteligentnych technologii powstały aplikatory etykiet, które charakteryzują się zarówno doskonałą czułością nakładania, np. banderoli, podobnie jak tempem wykonywania tej czynności. Od dłuższego czasu ulepszano etykieciarki oraz sposoby nakładania etykiet. Dzisiaj jednym z najlepszych dostawców jest m.in. P. E. Labellers, którego aplikatory etykiet trafiły dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak do Polski. Teraz oferta zawiera następujące etykieciarki: Rollmatic, Futura, Futura Top, Rotaxa, Maya, Splendid, Roll-Line oraz Pratica. Poszczególne modele wykorzystują do nakładania banderoli i kieliszków odrębny rodzaj techniki. Przykładowo Rollmatic przystraja butelki szklane za sprawą kleju termotopliwego, Splendid aplikuje wykonane z papieru banderole na opakowaniach w formie „cylindra”, a Rotaxa nanosi banderole w postaci litery „U” i „L” na górną część butelek z napojami alkoholowymi. Maszyny etykietujące zaopatrzone są w:

  • zduplikowane śruby wejściowe
  • śruby rozdzielające
  • karuzelę centralną
  • systemy do wyrównywania opakowań

Nie można nie uwzględnić nadrzędnego waloru aplikatorów etykiet, to znaczy ich funkcjonalnych kształtów, poprzez które łatwo dojść do maszyny, a podwładny jest bardziej bezpieczny. Świetnym wynalazkiem w zakładaniu banderoli jest technika Adhesleeve, która w 100% usuwa stosowanie termotopliwych klejów, grubych etykiet, rozcieńczalników oraz przeciwbieżnych noży.Dużą pomocą w przebiegu aplikowania są układy orientacji optycznej, które wykorzystuje się do jego kontroli. Tutaj wymienić trzeba: kamery, urządzenia elektroniczne służące do pomiaru światła i receptory światłowodowe.

Aplikatory do butelek szklanych i plastikowych

W etykietowaniu mają zastosowanie również inne techniki: cold-glue, hot-melt, self-adhesive, sleeve, roll-fed czy mieszane. Przedsiębiorstwo Cosmopack posiada na liście etykieciarek supernowoczesne aplikatory do nanoszenia banderoli, krawatek i kieliszków na najwęższy fragment opakowania. Wyposażone są w specjalny magazynek. Kolejną możliwością jest wprowadzenie do maszyny aplikującej etykiety funkcji dozowania kleju termotopliwego. Dzięki niemu banderola pozostanie w obrębie ustalonego miejsca ani nie urwie się z szyjki opakowania. Dostępne są takie warianty etykieciarek: aplikatory COSMO-CNL300, etykieciarki COSMO-CNL400 oraz aplikatory COSMO–TL. W pierwszym przypadku maszyna aplikuje koloratki i kieliszki na butelki w dwóch typach: wykonane ze szkła oraz wykonane z plastiku, druga – zaopatrzona jest w mechaniczną koordynację sięgania koloratek oraz ich opuszczania, natomiast model COSMO-TL – zakłada nawet bardzo grube kołnierzyki na opakowania. Cosmopack posiada w katalogu także roboty ręczne, mieszarki, rozdzielacze i bufory dynamiczne.

Strona używa plików cookies
Ok